Sinoć su se odigrala još dva meča u okviru Copa Américe, a najpre je Čilea savladao Boliviju rezultatom 3:1, dok je Brazil odigrao 0:0 protiv Venecuele.

Peru je već u 28. minutu morao da vija zaostatak od 1:0, a iz penala je za Boliviju bio precitan Marcelo Martins. Ipak, napadački tandem Peruanaca je proradio, tako da je već u 45. minutu Paolo Guerrero uspeo da izjednači, a Jefferson Farfan je u 55. minutu doneo prednost Peruancima. Pobedu je pottvrdio Edison Flores golom u 95. minutu utakmice i tako doneo bitna tri boda Peruancima u borbi za plasman u narednu fazu.

Brazil je odigrao krajnje nemoćno protiv Venecuele, a utakmice je završena rezultatom 0:0. Primenom VAR tehnologije Brazilcima je u par navrata poništen pogodak, a “agonija” ove reprezentacije se “produžila” nakon što su protiv Bolivije prilično teško pronašli put do mreže. Sinoć, ipak, nisu uspeli do gola, a uz 0:0 zauzimaju 1. mesto na tabeli, gde imaju 4 boda, kao i Peru.