Petarda Radničkog, pobeda Voše u burnom meču na Karađorđu

Radnički iz Niša je zabeležio novu ubedljivu pobedu, a na niškom Čairu je u poslednjem kolu regularnog dela. Radnički je sa 5:1 savladao Bačku. Vodio je i 5:0 golovima Kojaševića i Haskića po dva, kao i Drinčića, dok je počastan gol za Bačku ta konačan rezultat postigao Micić.

Meč na Karađorđu je prekinut sredinom drugog poluvremena zbog nesportskog ponašanja i skandiranja navijača Partizana. Vojvodina je povela već u 3. minutu golom Matića, dok je u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena izjednačio Tošić. U nadoknadi drugog dela igre smo videli tri gola. Dva su dela igrača Vojvodine (opet Matić i Gajić), koja su dovela Vojvodinu  do željenog cilja, a to je plasman u plej of. Konačan rezultat je u poslednjim trenutcima meča postavio Ivanović i tako ublažio pobedu Lala.

Kolo i prvi deo šampionata pred start plej of-a odnosno plej aut-a će zatvoriti meč u kome će lider Crvena Zvezda dočekati Proleter iz Novog Sada na Marakani. Meč je počeo pre 10tak minuta i još nema golova.