Picburg odbranio titulu prvaka NHL lige!

0

Hokejaši Picburga su sinoć u 6. meču serije slavili rezultatom 2:0 i ukupnim rezultatom od 4:2 u seriji, odbranili titulu prvaka NHL lige i došli do svog petog trofeja Stenli kupa u istoriji.

Meč je imao zanimljiv tok i dva presudna trenutka. U drugoj četvrtini je zbog preranog zvižduka sudije poništen gol Nešvila. Drugi presudan trenutak, dogodio se minut i po pre kraja meča kada je Patrik Hornkvist od leđa golmana Nešvila Peka Rinea poslao pak u mrežu. Domaćin je tražio da se gol poništi, ali su sudije nakon pregledanja snimka donele konačnu odluku, da priznaju gol gostiju. 13 sekundi pre kraja meča, drugi Šveđanin iz redova Picburga, Karl Hagelin, je ubacio pak u nebranjen gol, za konačnih 2:0.

Za najkorisnijeg igrača Plej – of serije je izabran Sidni Krozbi kapiten Picburga, dok je u finalu veliki doprinos dao i drugi uzastopni „šutaut“ i sinoćnih 27 odbrana golmana Picburga Meta Maraja.