Pliškova na korak od odbrane titule u Brizbejnu

Češka teniserka Karolina Pliškova plasirala se u finale WTA turnira u Brizbejnu. Korpulentna Čehinja je u polufinalu savladala Japanku Naomi Osaku rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (10:12) 7:6 (7:3) 6:2.

Velika borba se vodila tokom prva dva seta. Osaka je posle dve spašene set lopte uspela da iskoristi petu set loptu i povede sa 1:0. Ipak, Pliškova je uspela da se vrati. Nije marila za gubitak prvog seta već je nastavila sa svojom igrom. I drugi set je rešen u taj brejku, ali ovoga puta Pliškova je bila bolja sa 7:3.

Gubitak drugog seta je svakako uticao na igru Osake u nastavku meča. Japanka je imala problema sa fizičkom spremom, a Pliškova je to iskoristila i sa dva brejka privela meč kraju.

Pliškova je plasmanom u finale sebi obezbedila priliku da odbrani titulu, a protivnica će joj biti Medison Kiz koja je nešto ranije savladala Petru Kvitovu rezultatom 2:1, po setovima 3:6 6:2 6:3.