sreda, 24. april 2024.

Pliškova odbranila titulu u Brizbejnu

Češka teniserka Karolina Pliškova odbranila je titulu u Brizbejnu. Pliškova je u velikom finalu savladala Amerikanku Medison Kiz, rezultatom 2:1, po setovima 6:4 4:6 7:5.

Bio je ovo jako izjednačen meč u kojem su sitnite odlučivale. Prvi set je rešen jednim brejkom koji je Pliškova napravila u devetom gemu. I u drugom setu Pliškova je prva došla do brejka, ali nije uspela da sačuva servis do kraja. Kiz je momentalno uzvratila ribrejkom u šestom gemu, a nakon toga došla do još jednog za izjednačenje.

Drama je viđena u odlučujućem setu. Obe su servirale sjajno sve do rezultata 4:4. Pliškova je prva napravila brejk, ali u trenutku kada je servirala za pobedu stegla joj se ruka što je Kiz iskoristlia za povratak u meč. No, i uz psihološku prednost Kiz nije uspela da preokrene meč, jer je Pliškova u narednom gemu došla do još jednog brejka i kasnije rutinski odservirala za pobedu.