subota, 20. april 2024.

Pobeda Partizana u generalnoj probi

Fudbaleri Partizana si pre nekoliko minuta rezultatom 2:1 slavili protiv Beloruskog Šahtjor Solingorska na poslednjem pripremnom ispitu pred meč 1/16 finala LE protiv Viktorije Plzen.

Partizan je u formaciji 4-2-2 izašao gotovo u najjačoj postavi, ali igrači nisu mnogo forsirali kako ne bi došlo do neželjenih povreda. Po očekivanjima zbog povrede na meču sa letonskom Lepajom utakmicu je propustio Ognjen Ožegović. Poluvreme je bilo tvrdo bet tempa i sa puno grešaka, ali se i po semaforu vidi da je daleko zanimljivoj bio nastavak igre.

Prvo je u 49. minutu vojdstvo Partizanu doneo Tavamba. Belorusi su izjednačili 15 minuta kasnije autogolom Miletića, dok je pobedu crno belima doneo Đerlek u 84. minutu.