Danas se od 21:00 u okviru ACB sastaju Barcelona i Baskonia. Barcelona je prva, ali u slučaju poraza bi se izjednačili sa Realom, sa druge strane bi se Baskonia približila na samo pobedu od ove ekipe.

Što se tiče međusobnih susreta, Barca je duele protiv Baskonije rešavala bez mnogo problema, osim na početku sezone u Superkupu Španije gde su izgubili jednom razlikom.

Moguće da kompozicija Katalonaca ne odgovara ove sezone Baskoniji, a i kvota na pobedu domaćina je oko 1.6. Stoji činjenica da je Barca istrošena nakon meča u sredu i da će tu biti dosta muke sa njihove strane i po našem mišljenju treba očekivati bar egal meč.

Naš predlog je Luca Vildoza 8.5 –. Vildoza i dalje ima svoju marginu koju je podigao neigranjem mnogih igrača Baskonije gde je uz veliku minutažu i mnogo slobode lako prelazio preko. Nema neke posebne rezultate protiv Barce, a značajno je to da je pomalo ispao iz šuterske forme.
Na poslednjih 5 utakmica u svim takmičenjima nema over na ovoj margini, a i šut za tri ga jako loše služi, čak 3/22 mu je uspešnost za 3. Usput su se oporavili njegovi saigrači i on ima manje prostora da šutira, ali i Huertas u poslednje vreme sasvim solidno obavlja svoj posao.

Značajno je to da je preskočio meč protiv Fuenlabrade 28.4. ali je bio na klupi, međutim u španskim medijima je naglašeno da on ipak ima određenih problema sa povredom, da je otputovao u Barcelonu, ali da se ne zna hoće li zaigrati.

Što se tiče izostanaka kod Baskonije, neće igrati ni Granger, ni Janning.

Naš drugi predlog je upravo iz tog razloga Darrun Hilliard 9.5 +. Darrun u poslednje vreme igra jako dobro i može se reći da je bio glavni egzekutor ove ekipe zajedno sa Poirierom. Jednostavno je u odličnoj šuterskoj formi i trebalo bi da ima preko 10 šuteva danas. Važi za veoma kvalitetnog igrača koji je potentan u napadu. Izuzetno je prodoran i ima dobar šut za tri poena.

Protiv Barce je odigrao 4 utakmice gde ima 3,4,18,12 poena, a na prve dve je igrao do 10 minuta, dok je na ostale dve sa overima dobijao 22 minuta. Danas bi trebalo da dobije minute i na pleju, ako Vildoza ne zaigra, a dodatno neće igrati Granger ni Janning što će mu povećati minutažu do možda i 30 min.