Danas se u 20:05 u okviru 22. kola Evrolige sastaju Maccabi Tel Aviv i Olympiacos. Domaćin je u dobroj seriji pogotovo kod kuće dok su gosti u blagom padu forme. Olympiacos bi morao danas da pobedi i očekujemo maksimalno ozbiljnu igru. Iako u gostima imaju tendencije da popuste sa koncentracijom, danas očekujemo izjednačen meč, pa možda čak i pobedu gosta.

Naš predlog je Nigel Williams Goss 8.5 +. Plejmejker Olympiacosa adaptirao se relativno dobro na novu ekipu i nekako ima veću prednost ove sezone u odnosu na Spanoulisa i dobija dosta dobru minutažu (prosečno 26 min).

Danas će Goss predvoditi svoju ekipu protiv dosta loše odbrane na bekovima. Skoro svi plejmejkeri i bekovi su prelazili svoje margine u poslednje vreme, pogotovo otkad ne igra DeAndre Kane koji je dosta dobar defanzivac. Wilbekin bi trebalo najviše vremena da čuva Gossa, a on je zaista loš defanzivac i verujemo da Goss u tom slučaju može lako do 9 poena.

Granica mu je malo pala zbog teških utakmica kao što su Khimki i Fener, međutim protiv Barcelone iako je njegov tim postigao ukupno samo 55 poena, on je uspeo da da 9.

Goss bi takođe trebao da da svoj maksimum jer je u klub stigao Briante Weber koji će redukovati svim igračima na bekovskim pozicijama minute, naravno, ako se adekvatno adaptira i ovo je naravno poslednja šansa za Gossa da se još jednom dokaže i da njegova minutaža ne trpi zbog dolaska novog igrača koji danas sigurno neće nastupiti.

Veoma značajna utakmica za Olympiacos, Sfairopoulos na klupi Maccabija dobro poznaje većinu iskusnih igrača u Olympiacosu, dok je Goss za njega relativno nepoznanica.

Protiv Maccabija na prvoj utakmici postigao je 14 poena iz sjajnog procenta šuta.