U 20:45 sastaju se Milano i Olympiacos. Obe ekipe jednako žele ovu pobedu jer su na 7. i 8. mestu u Evroligi i poraz bi sigurno značio pad u zonu ispod playoff pozicija. Stoga očekujemo ozbiljne varnice na ovom meču. Naše mišljenje je da će Olympiacos danas teško do pobede. Čeka ih ekipa koja fantastično igra u napadu i izuzetno su efikasni. Sa druge strane Olympiacos nije toliko efektna ekipa u napadu, ali ako odigraju dobru odbranu moći će da se nadaju nečemu. Sa druge strane Milano ima pretežak raspored i ova utakmica im spada u lakše utakmice kakvi ih sve posle rivali očekuju. Olympiacos je na svom parketu doživeo debakl protiv Milana i tu se praktično videlo da Armani igra stilom koji nakako ne odgovara Olympiacosu.

Naš prvi predlog je Mindaugas Kuzminskas 8.5 –. Slažemo se da ovaj momak ima kapacitet i za 11.5, 12.5 kao što je imao marginu prošle sezone, međutim Brooks zaista radi odličan posao u ekipi i stoga Kuz dobija malo minuta. Ne vidimo jednostavno danas njega kao igrača koji bi mogao da rešava teške situacije protiv Olympiacosa i danas ima prejaku konkurenciju u timu. Nedović i Nunnaly igraju i uzimaće dosta šuteva, a oni nisu igrali kada je Kuz bio u dobroj poenterskoj seriji.

On igra solidno u poslednje vreme ali ne dobija adekvatne minute, a danas će ga čuvati Printezis koji je odličan defanzivac i teško će iz nisku minutažu i dobre protivnike stići do 9 poena.

On je ove sezone protiv Olympiacosa dao samo 6 poena za čak 23 minuta.

Naš drugi predlog je James Nunnally 12.5 +. Kladionice nikako da se usude da podignu marginu ovom sjajnom igraču. On od dolaska u Milano ima 4/5 overa, a jedan under mu je protiv Dačke kada je ostao na 10 poena. Igra zaista rutinski. Ipak ne preteruje u šutu, ali znamo za njega da je izvrsan šuter i da mu ne treba mnogo da ode preko margine. Praktično igra isto kao i u Feneru, samo što je tada vladala veća disciplina pa on nije završavao neke akcije koje završava u Milanu.

Skoro svaku utakmicu postigne po jednu trojku i obavezno iznudi mnogo faulova. Mogao bi danas da bude ključan igrač. Nedović je imao sjajnu partiju protiv Olympiacos prošlu utakmicu, tako da bi Nunnaly sada mogao da dobije upravo Nedovićevu ulogu pošto je postao prvi bek šuter Milana. Zaista igrač u koga treneri imaju poverenja i u napadu i u odbrani. Čuvače odbrana Olympiacosa koja se ne proslavlja baš na plejevima i bek šuterima.

Prošle sezone imao je brutalnu partiju protiv Olympiacosa sa 22 poena.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.