Danas se u 21:00 sastaju Real Madrid i Fenerbahče. Trenutno je na tabeli takva situacija da Fener ne bi smeo da izgubi danas jer u tom slučaju, CSKA ako pobedi sutra Milano će biti udaljen od prvog mesta za samo jednu pobedu. Ambicije Fenera su uvek velike na svakom meču i zaista ih je teško pobediti. Meč protiv Reala ove sezone su dobili na mišiće, a sada ih čeka zaista teško gostovanje. Pošto su ovo dve najjače odbrane u ligi, očekivalo bi se malo poena, međutim smatramo da bi Real danas trebalo da diktira tempo igre i da će Fener biti primoran da igra efikasno.

Možda prvi meč nije bio realan pošto je Sloukas odsustvovao sa tog meča, a on je sada u jako dobroj formi.

Naš predlog je Luigi Datome 9.5 +. Krilo Fenera je poslednjih mesec dana u sjajnoj formi, a deluje da ga je Obradović štedeo tokom jednog dela decembra i januara. Sada dobija minutažu i preko 30, a mogao bi danas da bude ključan.

On i Dixon su primetni u situacijama kada su Feneru potrebni bitni poeni i kada treba da se prelomi utakmica, a svakako da će danas biti takvih situacija.

U poslednjih 8 utakmica u svim takmičenjima beleži 7/8 overa i ima samo jedan under protiv Dačke sa 7 poena gde je odigrao 20 minuta.

Danas bi trebalo da dobije koji minut i na poziciji krilnog centra jer znamo da Lauvergne neće igrati i da Obradović daje šansu Datomeu i na toj poziciji.

Generalno dobro igra protiv Reala. Prošle sezone je protiv njih imao dva overa u regularnom delu dok ipak u finalu nije prešao marginu. Ove sezone takođe ima over protiv njih sa 17 poena i on je rešio tu utakmicu u Istanbulu svojim prodorom.

Razmišljali smo i o Carrollu, međutim on nije toliko konstantan ove sezone i ne vezuje više od 3 partije overa. Kalinića ne vidimo kao igrača koji je tip da igra protiv Reala tako da se nadamo većoj minutaži za Datomea.