Porto i Roma remizirali

U duelu izmedju Porta i Rome u okviru poslednjeg kola kvalifikacija za plasman u grupnu fazu Lige Šampiona na stadionu „Dragao“ nije bilo pobednika, pošto je utakmica završena nerešenim rezultatom 1:1.

Roma se sa dobrim rezultatom vraća iz Portugala, jer je ostala neporažena i sa datim golom u gostima očekuje „drugo poluvreme“ ovog dvomeča.

Roma je od samog starta utakmice bila bolji rival na terenu, Salah, Naingolan i Džeko su imali dobre prilike za postizanje pogodka, ali je rimsku „Vučicu“ u 21.minutu u prednost doveo defanzivac domaćih, Felipe koji je trapavo reagovao nakon kornera i zatresao mrežu Ikera Kasiljasa.

Delovalo je da bi Roma mogla da ostvari trijumf na ovom gostovanju, ali je novajlija u timu  Lućana Spaletija, Tomas Vermalen dobio drugi žuti karton u 41. minutu igre i time dosta odmogao svojoj ekipi u nastavku utakmice.

„Zmajevi“ su u drugih 45 minuta krenuli dosta ofanzivno, postigli gol preko Adriana Lopeza u 51. minutu meča, ali je taj pogodak bio opravdano poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao napadač Porta. Ipak, u 61. minutu Porto je došao do izjednačenja. Emerson je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija Kujpers je pokazao na jedanaesterac. Izvodjač najstrože kazne bio je Andre Silva koji je izveo perfektan penal za 1:1.

U nastavku utakmice napadao je Porto kako bi stigao do pobede, ali je Roma uspešno odbila sve nalete ekipe Nuna Espirita Santa, a gosti su čak u nadoknadi vremena imali priliku iz slobododnog udarca preko Leandra Paredesa da dodju do pobede, ali je Kasiljas bio dobro postavljen.

Revanš susret igra se u utorak veče na stadionu „Olimpiko“ posle koga ćemo saznati koji od ova 2 tima će evropske utakmice igrati u Ligi Šampiona, a ko u Ligi Evrope.