Ekipa Baskonije danas je u okviru ACB lige dočekala Estudiantes gde su slavili rezultatom 104-67.

Baskonia je već na poluvremenu imala sjajnu prednost, vodili su sa +14 i delovalo je da je meč praktično rešen u korist domaćina. U nastavku oni ne štede protivnika i prave još veću razliku, pa pred poslednju četvrtinu imaju prednost od +28. U poslednjoj četvrtini uvećavaju prednost na maksimalnih +37.

Najefikasniji u ekipi domaćina bio je Jalen Jones sa 15 poena, dok je u ekipi gosta bio Shane Whittington sa 16 poena.

Veoma značajno je što je Toko Shengelia konačno zaigrao. Danas je dobio oko 17 minuta i postigao je 11 poena. Deluje je da je kapiten Baskonije spreman za poslednje kolo Evrolige i da će moći da pomogne saigračima protiv CSKA.