utorak, 23. april 2024.

Posle Totinhema i Ajaksa, još jedan tim obezbedio plasman u 1/4 finale!

Večeras su odigrani revanš mečevi u dva meča 1/8 finala Lige šampiona, a imali smo priliku da uživamo u jako zanimljivim partijama i golovima. Plasman u nastavak takmičenja obezbedili su Mančester Junajted koji je  ukupnim rezultatom (3:3) bio bolji od PSŽ-a, zbog tri gola u gostima, u drugom meču bilo je 1:3 za Mančester Junajted,

Što se tiče duela PSŽ- Mančester Junajted, meč je otvorio golom Lukaku već u 3.minutu utakmice posle greške defanzivca PSŽ-a, da bi vrlo brzo u 12.minutu sjajnu akciju krunisao golom Bernat na asistenciju Mbapea, a vođstvo i nadu u prolazak dalje vratio je Junajtedu, Romelu Lukaku drugim golom na meču u 30.minutu, posle nezgodnog udarca Rašforda i odbijene lopte Bufona, na koju je natrčao raspoloženi Belgijanac.

Do 56.minuta nije bilo uzbuđenja, kada je gol Di Marije poništen zbog ofsajda, potom je Mbape propustio priliku da sve reši u 84.minuta kada se spotakao u situaciji jedan na jedan, da bi na odbijenu loptu natrčao Bernat i pogodio stativu, ekipa Mančester Junajteda nije stvorila nijednu ozbiljnu priliku u drugom delu igre, sve do drugog minuta nadoknade kada je sudija Skomina posle konsutlacija sa VAR-om dosudio penal za Mančester Junajted, zbog igre Kimpembea pred svojim golom, odgovornost je preuzeo Rašford i pogodio za prolazak Mančester Junajteda u narednu rundu.

Bernat je bio izuzetno opsan na mestu levog beka po Junajted!
Veliki uspeh za Ole Gunara Solskjaera na klupi Mančester Junajteda koji će najverovatnije produžiti ugovor sa klubom!