Ekipa Albe iz Berlina pobedom nad Monacom (61-75) obezbedila je plasman u narednu rundu Evrokupa. Oni su trenutno na prvom mestu sa učinkom od 4-1, a u slučaju da Partizan pobedi sutra protiv Rytasa i u poslednjem kolu protiv Albe, Alba će u sledeću rundu otići kao drugoplasirana ekipa.

Odmah na početku utkmice Alba je sjajnom igrom napravila razliku od 10 poena i u prvoj četvrtini postigli su čak 26 poena. U drugoj četvrtini Monaco je odigrao čvrsto tako da su dozvolili protivniku samo 10 poena, međutim domaćini su postigli 11 tako da se na poluvreme otišlo pri rezultatu 27-36. U nastavku Alba nastavlja sa boljom igrom i pred poslednju četvrtinu imaju prednost od čak 13 poena. Poslednju četvrtinu gosti su takođe kontrolisali i na kraju postavili rezultat 61-75.

Najefikasniji u ekipi domaćina bio je Lazeric Jones sa 12 poena, dok je u gostujućoj ekipi Rokas Giedraitis postigao 19.