utorak, 16. april 2024.

Pregled 27. kola italijanske Serie A

Proteklog vikenda, odigrano je kompletno kolo italijanske Serie A u kome su lider i drugoplasirana ekipa izgubili bodove, dok su milanski timovi bili izuzetno efikasni.

U ovom članku imaćete priliku da vidite golove sa utakmica odigranih u subotu i nedeju.

(4.3.2017.) 15:00 Roma – Napoli 1:2

Derbijem u Rimu otvoreno je kolo u subotu, kada je Napoli porazio Romu rezultatom 2-1. U borbi za drugo mesto, za napolitance dva puta je tresao mrežu belgijanac Mertens, dok je počasni gol za Vučicu postigao Strootman u 88. minutu.

(4.3.2017.) 18:00 Sampdoria – Pescara 3:1

Sampdoria je rutinski savladala fenjeraša, a golove su postigli Fernandes, Quagliarella i Schick, dok je počasni gol za goste postigao Cerri. Sampa je sigurna na sredini tabele, dok će gosti boriti grčevitu borbu za opstanak.

(4.3.2017.) 20:45 Milano – Cheivo 3:1

Napadač Milana Bacca mogao je biti tragičar utakmice, iako je otvorio goleadu u 24. minutu, Leteći magarci su izjednačili rezultat u 43. minutu, da bi Bacca promašio penal na isteku prvog poluvremena. Međutim, iskupio se sa još jednim golom, da bi kasnije Lapadula postigao još jedan gol iz penala za konačnih 3:1.

(5.3.2017.) 15:00 Cagliari – Inter 1:5

Inter se nalazi na samo bod od mesta koje vode u Evropu, a u meču protiv Cagliari pokazali su u kakvoj su formi. Dva pogotka je postigao hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, dok je najbolji strelac Intera – Mauro Icardi u ovoj sezoni postigao svoj 17 gol. Počasni gol za domaćina dao je Marco Borriello.

(5.3.2017.) 15:00 Empoli – Genoa 0:2

Empoli se nalazi na 1. mestu iznad zone ispadanja, a sa njihovog stadiona je Genoa odnela bodove u poslednjim minutama meča kada je u 89. minutu postigao gol Ntcham, a u 90. Hiljemark.

(5.3.2017.) 15:00 Torino – Palermo 3:1

Torino je iako je gubio na poluvremenu, preokrenuo rezultat u svoju korist hat-trickom Bellotia. Dvostruki asistent bio je srpski igrač Adem Ljajić. Ekipa Siniše Mihajlovića je sigurna na sredini tabele, dok je ekipa sa ostrva na 17. poziciji.

(5.3.2017.) 15:00 Udinese – Juventus 1:1

Torinska dama remizirala je u Udinama, i sada imaju 8 bodova više od drugoplasirane Rome. Gol koji je doveo domaći tim u vođstvo postigao je Zapata, dok je izjednačenje crno-belima doneo Bonucci.

(5.3.2017.) 20:45 Bologna – Lazio 0:2

Nebesko plavi iz Rima nalaze u seriji od 3 pobede za redom, poslednji u nizu koje su pobedili su iz Bolonje. Dvostruki strelac za lacijale bio je Ciro Immobile kome je to bio 16. gol od kada je došao iz Torina.

Dve utakmice su završene bez golova: Atalanta – Fiorentina (0:0) i  Crotone – Sassuolo (0:0).