Pregled utakmica 1/2 finala kupa Italije

U utorak, 28. februara, i sredu, 1. marta, odigrane su utakmice 1/2 finala nacionalnog kupa Italije, a u ovom članku napravićemo pregled svega što se izdešavalo u prethodna dva dana.

Stanje je takvo da su domaćini napravili zalihu od 2 gola prednosti pred uzvratne mečeve.

(28.2.2017.) 20:45 Juventus – Napoli 3:1 – prva utakmica

Poslednjeg dana februara prisustvovali smo preokretu torinske dame koja je gubila na poluvremenu rezultatom 0:1 gde je Callejon doveo u vođostvo napolitance, da bi se u drugom poluvremenu stvari preokrenule u korist Juventusa. Dybala je već u 47. minutu izjednačio iz penala, da bi seriju pogodaka nastavio bivši miljenik plavih sa juga – Gonzalo Higuain (64. minut). Konačni rezultat postavio je Dybala golom ponovo iz penala u 69. minutu.

(1.3.2017.) Lazio – Roma 2:0 – prva utakmica

U rimskom derbiju slavili su nebeskoplavi, a mladi srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić postigao je prvi gol na meču u 29. minutu. Roma je možda po statistici bila bolja, ali je Ciro Immobile u 78. minutu zapečatio pobedu od 2:0 čime je Lazio stvorio solidnu prednost pred revanš meč.