petak, 29. mart 2024.

Pregled 28. kola nemačke Bundeslige

Tokom petka, subote i nedelje odigrano je 28. prvenstveno kola prvog ranga nemačkog fudbala „Bundesliga“. Na devet utakmica postignuto je ukupno 31 pogodak. Derbi susret odigran je na stadionu „Allianz Arena“, gde je aktuelni prvak Bajern iz Minhena ugostio tim Borusije iz Dortmunda.

Frankfurt 2:2 Werder Bremen

U prvoj utakmici ovog kola, pobednika nije bilo na susretu između ekipa, Frankfurta i Verdera iz Bremena, konačan rezultat je bio 2:2, iako su „Zeleno-beli“ na poluvremenu imali 2 pogotka prednosti. Golove za Frankfurt postigli su M.Gačinović i M.Fabian, dok su za goste precizni bili Z.Junuzović i F.Bartels.

FC Koln 2:3 Borussia Monchengladbach

Ekipe Kelna i Borusije iz Mehengladbaha odigrali su izuzetno efikasan meč na kojem je postignuto pet pogodaka, a uspešniji su bili gosti, rezultatom 2:3. C.Clemens i A.Modeste postigli su golove za domaći tim, dok su se u pobedničkom sastavu u listu strelaca upisali J.Vestergaard, I.Traore i L.Stindl.

Freiburg 1:0 Mainz

Frajburg je minimalnim rezultatom savladao ekipu Majnca i tako osvojio ceo „plen“ sa ovog duela. Jedini pogodak na ovom susretu postigao je N.Petersen u 70. minutu igre.

Hamburger SV 2:1 Hoffenheim

Hofenhajm je prekinuo svoj niz od sedam uzastopnih duela u nacionalnom prvenstvu na kojima nije pretrpeo poraz, nakon doživljenog neuspeha na gostovanju ekipi Hamburgera. A.Hunt je postigao dva pogotka za domaćine, dok je A.Kramarić iz jedanaesterca bio precizan za goste.

RB Leipzig 1:0 Bayer Leverkusen

Na utakmici u kojoj su se očekivali pogotci, postignut je svega jedan gol, koji je na kraju doneo pobedu ekipi Lajpciga nad Bajerom iz Leverkuzena. Gol odluke postigao je Y.Poulsen u nadoknadi vremena u drugom poluvremenu. Domaći tim je utakmici završio sa desetoricom igrača na terenu, jer je u 88. minutu W.Orban dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Schalke 04 4:1 Wolfsburg

Šalke 04 je pred svojim fanovima ostvario izuzetno ubedljivu ponedu nad ekipom Volzburga, konačan rezultat bio je 4:1. Za tim iz Gelzenkirhena pogotke su postigli G.Burgstaller (2 gola), L.Goretzka i D.Caligiuri. Utešni gol za „Vukove“ delo je M.Gomez-a sa penala.

U derbi susretu ovog kola na „Allianz Arena“ tim Bajerna iz Minhena je pokazao da je ubedljivo najkvalitetniji sastav u Nemačkoj, jer je sa 4:1 ubedljivo trijumfovao nad ekipom Borusije iz Dormunda. Za „Bavarce“ golove su postigli F.Ribery, R.Lewandowski (2 gola) i A.Robben, dok je za „Milionere“ gol postigao, Portigalac R.Guerreiro.

Hertha Berlin 2:0 Augsburg

Herta iz Berlina je prekinula loš niz od tri uzastopna poraza, trijumfom na svom terenu protiv ekipe Augsburga, rezultatom 2:0. J.Brooks i V.Stocker su svojim golovima doneli sva tri boda domaćem timu.

Ingolstadt 3:2 Darmstadt

U poslednjoj utakmici ovog kola između ekipa koje se nalaze u zoni ispadanja, Ingolštat je uspeo da ostvari izuzetno važnu pobedu u borbi za opstanak, iako su na poluvremenu imali gol zaostatka. P.Gross, A.Cohen i M.Suttner su postigli pogotke za Ingolštat, dok su za goste precizan bio M.Vrančić (2 gola).