Premier Liga: Tobdžije su u dobrom ritmu

Fudbaleri Arsenala savladali su danas u gostima ekipu Lestera (2:0) u okviru 10. kolu Premier lige.

Arsenal je u dobroj formi i produžio je niz na 7 mečeva u Premier ligi bez poraza. Poslednju utakmicu izgubili su krajem avgusta od Manchester Citya.

Već nakon 18 minuta Arsenal je imao dva gola prednosti – pogodili su Gabrijel u 5. i Smit-Rou u 18. minutu i nagovestili težak dan za ekipu Lestera.

Domaćin ništa nije pokazao u prvom poluvremenu, tako da ih je menadžer izribrao na poluvremenu. U drugom poluvremenu su igrali bolje ali nisu uspeli da dođu do pozitivnog rezultata, pa ni do gola jer je sjajan bio golman Tobdžija Aron Ramsdale. Pamtiće se njegova intervencija u 42. minutu kada je sjajno reagovao nakon udarca Džejmsa Medisona.

Arsenal u narednom kolu dočekuje Watford, Lester gostuje Leedsu.