Tokom jučerašnjeg dana na programu su, kao i u subotu, bile tri utakmice 2. kola ruske Premijer Lige.

Krila Sovjetov je u prvom terminu dočekivao ekipu Orenburga i pritom u komšijskom derbiju demoliran, CSKA je od 18 sati imao mnogo težak zadatak protiv Rostova gde su donekle i očekivano poraženi, dok je za sam kraj danas ekipa Ahmata došla do pobede nad Jenisejem.

Ovo je pregled jučerašnjih utakmica, te ukoliko ste propustili iste ovde ćete moći da pročitate kratak rezime…

Krila Sovjetov – Orenburg (0:3)

Iako smo očekivali da ekipa iz Samare pruži dosta tvrdu igru kao i njihov protivnik, Orenburg je već tokom prvog poluvremena uspeo da demolira protivničku odbranu i postigne čak tri pogotka.

Gosti su do vođstva došli preko Andreja Kozlova u 26. minutu nakon asistencije iskusnog Adea. Ruski fudbaler nigerijskog porekla sa velike distance poslao je loptu pred sam protivnički gol, da bi ovaj to rutinski glavom poslao u mrežu.

Nešto kasnije domaćin nije iskoristio priliku da izjednači, pošto je nekadašnji omladinac Crvene Zvezde, mladi Srđan Mijailović, promašio šut sa bele tačke.

Samo minut nakon toga Orenburg je kaznio taj promašao i povećao vođstvo na 2:0 pokupivši odbijenu loptu posle šuta Andreja Kozlova, koji je u 1. minutu nadoknade stavio tačku na i, te postigao drugi gol ove sezone zbog čega je sada prvi strelac lige. U drugom poluvremenu domaćin je dominirao terenom, ali pogodaka ipak nije bilo.

CSKA – Rostov (0:1)

Sasvim očekivano problemi moskovskog CSKA još uvek nemaju svoj kraj, ”Armejci” su nakon remija sa ekipom iz Samare pretrpeli poraz od Rostova i time povećali svoje šanse da se ove sezone pre bore za opstanak nego za tron.

Od samog starta videlo se kako će meč teći, Rostov je iz prvog šuta već u 7. minutu postigao pogodak kada je precizan bio Paršivljuk pogotkom glavom, a nakon toga se skroz povukao u defanzivu zbog čega ni pored brojnih šansi u drugom poluvremenu domaćini nisu uspeli da postignu pogodak te bar izjednače.

Sigurno da su u taboru Moskovljana velike nade imali u Abela Ernandesa, novopridošlog napadača koji je na teren ušao početkom drugog poluvremena utakmice umesto Jefremova.

Do kraja meča Urugvajac je uputio 4 šuta ka golu protivnika i to su praktično jedini pokušaji njegovog tima u tom periodu igre. Sve u svemu, solidna debitantska utakmica za ovog fudbalera, ali pre svega katastrofalna za moskovskog giganta koji se već sada može oprostiti od titule iako su odigrana svega 2 kola.

Ahmat – Jenisej (1:0)

Poslednji meč ove nedelje odigran je u Groznom gde je ekipa Ahmata uspela da trijumfuje nad Jenisejem iz Krasnojarska.

Sasvim očekivano Ahmat je napadao od samog starta meča, s’ obzirom na sve probleme koje gosti imaju u ovom trenutku. Ipak golova u prvih 45 minuta nije bilo, Jenisej se branio sa 5-6 defanzivaca u zavisnosti od perioda, što je svakako uticali da ovaj meč bude završen sa svega jednim postignutim golom domaćina.

Veliki problem za ”Lavove” svakako da je bio crveni karton za štopera Gasanova koji je u 45. minutu drugi put opomenut te direktno isključen.

Gosti su nastavili da se brane, ali sve češće kretali ka golu protivnika, Ahmat je jednu grešku pred svojim golom iskoristio na najbolji mogući način te dalekometnim šutem od strane Olega Ivanova u 60. minutu došao u vođstvo. Do kraja su oni bili ti koji su igrali nešto defanzivnije, Jenisej je pokušavao da postigne gol, ali nedostatak kvaliteta je uradio svoje te su ostali bez bodova i u ovom kolu.