Domaćin je veliki favorit da još jednom nagradi svoje navijače trijumfom. Gost nije pobedio niti dao gol današnjem domaćinu na 4 poslednja međusobna meča, a pritom večeras neće moći da računa na osam igrača, među kojima su dva najbolja strelca tima. Ovaj meč možete odigrati večeras nešto pre 21h po našem vremenu.

Najava meča: Danas će se u okviru 4. kola kvalifikacija za Euro u terminu od 20:45 u Briselu sastati Belgija i Škotska.

Belgija: je kvalifikacije za EP krenula sjajno sa maksimalne 3 pobede i uz sjajnu gol razliku 8:1. U prošlom kolu je u subotu sa 3:0 savladala Kazakstan, a već u 14. minutu je bilo 2:0. I danas treba očekivati da sjajan napad Belgije (Martens, Azar, Lukaku) postigne oko 3 – 4 gola na meču.

Belgija je jedna od najboljih reprezentacija sveta. Da li će večeras slaviti?!

Škotska: je loše krenula kvalifikacije porazom od 3:0, Na dalekom gostovanju Kazakstanu, a potom je vezala dve pobede: nad San Marinom 0:2 i nad Kiprom 2:1 – golom u 89. minutu meča. Ima gol razliku 4:4, ali se može reći da se muči sa realitazacijom. Danas neće moći da računa na dva golmana, dvojicu vezista i četiri napadača – među kojima su i dva najbolja strelca tima: golmani C. Gordon (54 meča za nacionalni tim / 0 golova), A. McGregor (42/0), vezisti B. Bamnan (27/0) i R. Snodgrass (26/7), Kao i četiri napadača: najbolji strelac reprezentacije S. Fletcher (33/0), drugi strelac S. Naismith (49/9), L. Griffiths (19/4) i M. Phillips (14/1).

Tradicija: Belgija je pobedila na četiri poslednja međusobna meča, a Škotska pritom nije dala gol. Svi mečevi su završeni uz raspon golova 2-4, pa i SP1 nije loš izbor

Međusobni mečevi: BELGIJA – ŠKOTSKA
07.09.18 FI Škotska Belgija 0 : 4
06.09.13 WC Škotska Belgija 0 : 2
16.10.12 WC Belgija Škotska 2 : 0
05.09.01 WC Belgija Škotska 2 : 0

Mišljenje urednika: Pitanje pobednika ne bi trebalo dovoditi u pitanje, a i oko golova bi trebali da se pitaju samo Belgijanci. Na vama je izbor adekvatnog tipa, a dobar izbor bi trebala biti igra 1 i ug2-5 / @1.50.