sreda, 24. april 2024.

Proleter nastavio niz u Prvoj A ligi, pobeda Vukova u derbiju, prekinut meč na Tašu

Ovog vikenda odigrane su tri utakmice 11. kola Prve A lige Srbije za vaterpoliste, dok je meč između Beograda i Valjeva prekinut krajem prve četvrtine zbog toga što je golman Beograda, Uroš Vasović, pri vođstvu Valjeva od 5:2 nasrnuo na sudiju Miodraga Stefanovića, ali do fizičkog kontakta nije došlo, navodi se na sajtu Vaterpolo saveza Srbije. Vasović je pre toga loptom gađao protivničkog igrača, potom ga je iskusni sudija Stefanović isključio, a on je nastavio sa vređanjem protivnika i sudija.

Vaterpolisti Proletera zadržali su maksimalan učinak pobedom nad ekipom Taša, rezultatom 20:11, a briljirao je Luka Bosić sa šest golova. Rasina je u derbiju dve ekipe sa začelja tabele sa sigurnih 15:7 porazila poslednjeplasiranu Palilulu, kojoj je ovo jedanaesti poraz u takmičenju.

Najneizvesnije je bilo u derbiju koja, odnosno duelu Valisa i Vukova sa Novog Beograda. Vukovi su vodili sa 9:5 posle tri četvrtine, ali je drugoplasirani Valis uspeo da stigne do izjednačenja minut i 15 sekundi pre kraja utakmice. Međutim, Andrej Bašića je u narednom napadu svojim trećim golom na meču doneo Vukovima pobedu, a Novi Beograd je tako prišao Valisu na samo tri boda.