petak, 29. mart 2024.

Prvenac za Popirina u Singapuru

Australijski teniser Aleksej Popirin osvojio je titulu na ATP turniru u Singapuru. Popirin je do svoje prve ATP titule došao nakon što je u finalu savladao Kazahstanca Aleksandera Bublika rezultatom 2:1, po setovima 4:6 6:0 6:2.

U prvom setu viđena je jedna egal borba u kojoj su sitnice odlučile pobednika seta. Ta sitnica je na kraju otišla na stranu Bublika, koji je uspeo da napravi brejk u petom gemu i kasnije osvoji prvi set.

Psihološka prednost je možda bila na strani Kazahstanca u nastavku duela, ali desilo se nešto neočekivano. Popirin je podigrao igru na najviši mogući nivo i drugi set osvojio sa maksimalnih 6:0.

Za razliku od protivnika, Popirin je pozitivan nalet nakon osvajanja seta znao da iskoristi. Nije dozvolio sebi da se opusti i sa još dva brejka u trećem setu je bez većih problema priveo meč kraju.

Titula u Singapuru Popirinu će doneti određeni napredak na ATP listi,a prema projekcijama trebalo bi da bude 82. teniser sveta, što mu je najveći uspeh u karijeri.