Radnički deklasirao Crvenu Zvezdu

U prvoj utakmici sedmog kola Super lige Srbije, vaterpolisti Radničkog deklasirali su u Kragujevcu Crvenu zvezdu sa ubedljivih 16:5 i tako su crveno-belima naneli prvi poraz u Super ligi. Utakmica je najavljena kao derbi, ali neizvesnosti nije bilo, pošto je Radnički poveo 2:0, a kasnije je konstantno uvećavao razliku. Crveno-beli su bili bez Gavrila Subotića, a svetla tačka je bio Veljko Tankosić, strelac četiri gola, dok je Miloš Vukićević postigao jedan, uz dva iznuđena peterca. Na drugoj strani se osam igrača upisalo u strelce.

Kragujevčani su sjajno igrali od početka do kraja, dobro su plivali, akcije su bile tečne i utisak je da je razlika mogla da bude i veća, pošto je Zvezda bila neprepoznatljiva. Ekipa Uroša Stevanovića vodila je 2:0, zatim je posle pogotka Vukićevića postigla još dva, a u završnici prvog perioda Tankosić je iz peterca smanjio. Radnički je u nastavku ponovo pogađao, poveo je 8:3, a ponovo je Tanksoić u završnici bio precizan, pa je na poluvremenu rezultat bio 8:4. U nastavku se pitao samo Radnički, koji je igrao odlično na obe strane bazena. Posle trećeg perioda bilo je 12:4, a crveno-beli su na peti gol čekali do poslednjeg minuta, kada je već bilo 16:4.

Najefikasniji kod pobednika bio je Aleksa Ukropina sa tri gola, dok su Strahinja Rašović, Nebojša Toholj, Nikita Krug, Luka Pljevančić, Nikola Lukić i Marko Radulović po dva puta bili precizni.

Radnički – Crvena zvezda 16:5 (4:2, 4:2, 4:0, 4:1)

Radnički: Dobožanov, Rašović 2, Stanojević, Janković, Toholj 2, Krug 2, Ukropina 3, Branković, Pljevančić 2, Miličić 1, Lukić 2, Tanasijević, Todorovski, Radulović 2. Trener: Stevanović.

Crvena zvezda: Mišović, Tankosić 4, Kasum, Marković, Stojanović, Milojević, Vićković, Basara, Vukićević 1, Šulc, Mejvis, Radović, Aleksić, Smiljević.