Radnički na “+17” protiv Partizana

U odloženom susretu petog kola Super lige Srbije, vaterpolisti Radničkog su deklasirali Partizan rezultatom 22:5 i tako preuzeli lidersku poziciju na tabeli sa 18 bodova iz šest utakmica. Ekipa Uroša Stevanovića je nedavno bila ubedljiva i protiv Crvene zvezde.

Kragujevčani su furiozno startovali i poveli sa 5:0, ali su gosti uspeli da zatresu protivničku mrežu pre kraja uvodne deonice (5:1). Zatim je Radnički nastavio u prepoznatljivom ritmu, pa je poluvreme dočekao sa čak osam golova prednosti (12:4). Ništa se nije promenilo ni u drugom delu susreta. Kragujevčani su nastavili da rešetaju mrežu crno-belih, poslednji period igre dočekali su sa 13 golova prednosti (17:4), a na kraju slavili sa još ubedljivijih 22:5.

Sa druge strane, „crno-beli“ su u nastavku susreta tek sredinom četvrte deonice prvi i jedini put savladali rezervnog golmana Radničkog, Stefana Todorovskog, koji je na poluvremenu zamenio Lazara Dobožanova. Radnički je u svim četvrtinama postigao po pet golova, izuzev druge kada je čak sedam puta savladao protivničkog golmana. Na kraju je stigao do maksimalnih 17 golova razlike.

U pobedničkom sastavu, sa pet golova prednjačio je raspoloženi reprezentativac Strahinja Rašović, a pratili su ga Marko Radulović sa četiri i Aleksa Ukropina i Nikola Lukić sa po tri. Kod gostiju su po jedan pogodak postigli Barać, Radić, Andrin, Gak i Živojinović.

Pred Kragujevčanima je turnir Kupa Evrope u Savoni, od 4. do 6. decembra, kada će se za jedno od dva mesta u osmini finala boriti sa domaćom Savonom, španskim Mediteranijem i nemačkim Potsdamom.

Radnički – Partizan 22:5 (5:1, 7:3, 5:0, 5:1)

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 5, Stanojević 1, Janković 1, Toholj 1, Krug 2, Ukropina 3, Branković 2, Pljevančić, Miličić, Lukić 3, Tanasijević, Todorovski, Radulović 4. Trener: Stevanović.

PARTIZAN: Bulajić, Živojinović 1, Barać 1, Nešić, Radić 1, Jakšić, Dimitrijević, Mitrović, Božović, Cvetković, Andrin 1, Bućan, Glušac, Gak 1. Trener: Korolija.