sreda, 24. april 2024.

Radnički ubedljiv, Zvezda u poslednjoj sekundi izborila peterce, pa izgubila

Vaterpolisti Radničkog bili su ubedljivi na početku polufinalnog turnira Regionalne lige u Dubrovniku, gde su u prvom kolu pobedili Budvu sa ubedljivih 17:9. U Beogradu je Crvena zvezda u poslednjoj sekundi stigla do izjednačenja protiv splitskog Jadrana, ali su Splićani posle peteraca bili bolji ukupnim rezultatom 18:16. U regularnom delu meča Jadran je imao i pet golova prednosti, ali je Zvezda postepeno smanjivala razliku i na kraju, u poslednjoj sekundi, izborila peterce.

Kragujevčani su od početka meča igrali odlično u odbrani, pa Budvani nisu uspeli da zatresu mrežu do treće četvrtine. Na drugoj strani, Radnički je u poslednjem minutu prvog perioda stigao do prvog pogotka, ali se raspucao u drugoj četvrtini, posle koje je vodio 6:0. Lazara Dobožanova je potom na golu zamenio Stefan Todorovski, obe ekipe su bile efikasne, ali Radnički nije dozvolio rivalu da smanji zaostatak. U jednom trenutku bilo je 12:3 za tim Uroša Stevanovića, koji je do kraja meča održavao veliku prednost.

Kod pobednika su prednjačili Marko Radulović sa četiri i Filip Janković sa tri gola. Na drugoj strani najefikasniji bio je Blažo Mitrović sa pet golova, a pratio ga je Marko Vukmirović sa tri.