petak, 29. mart 2024.

Radnički ubedljivo do liderske pozicije, Zvezda potopila Šabac i preuzela treće mesto

U odloženim utakmicama šestog i osmog kola Super lige Srbije vaterpolisti Crvene zvezde i Radničkog su došli do novih pobebda. Crvena zvezda je u derbiju šestog kola, koji je trebao da bude odigran početkom novembra, pobedila u Beogradu Šabac rezultatom 12:9 i tako preuzela treće mesto na tabeli, dok je Radnički došao do liderske pozicije ubedljivim trijumfom protiv Naisa od 18:7. Dobra je vest da treba da se nadoknadi još jedna utakmica, između Partizana i Novog Beograda, kako bi svih osam kola bilo kompletirano. Do kraja godine biće odigrano i deveto kolo, odnosno finalni turnir Kupa Srbije.

Crvena zvezda je povela golom Veljka Tankosića, koji je bio precizan i za 2:1 sredinom prvog perioda. Međutim, Šapčani su uspeli do kraja tog dela meča da preokrenu golom Filipa Gardaševića u poslednjoj sekundi. Odmah na početku drugog perioda, kapiten domaćih, Miloš Vukićević, poravnao je na 3:3, da bi potom usledila serija gostiju od od 4:1. U samo tri minuta mrežu Zvezde tresli su Marek Tkač, Savo Ćetković, Nikola Marković i Ognjen Stojanović. Zvezda je uspela brzo da se vrati rezultatski u meč golovima Lazara Vićkovića i Dušana Markovića, a u samoj završnici prvog poluvremena sa pravom zamene su isključeni upravo Marković i na drugoj strani Stojanović.

Šabac je imao prednost od 8:6 na početku trećeg perioda, ali su crveno-beli golovima Vukićevića iz peterca poravnali na 8:8. Poslednju prednost u ovoj utakmici Šapcu je doneo Marković, kapiten ekipe, da bi potom Zvezda izjednačila na 9:9, a potom i preokrenula u poslednjih osam minuta i slavila sa 12:9. Najefikasniji kod pobednika bili su Tankosić i Vukićević sa po tri gola, dok su za goste po dva postigli Ćetković, Marković i Marko Janković.

Nije se postavljalo pitanje pobednika u Nišu. Kragujevčani su poveli 5:0 u jedanaestom minutu utakmice, da bi tri i po minuta kasnije bilo i 8:1. Tada je praktično sve bilo jasno, a ekipa Uroša Stevanovića je u nastavku uvećavala prednost, koju Nišlije nisu mogle da ugroze. Najefikasniji je bio Marko Radulović sa četiri gola, dok je Filip Janković postigao tri.

Vaterpolo Super liga Srbije

Šesto kolo

Crvena zvezda – Šabac 12:9 (2:3, 4:4, 3:2, 3:0)

Bazen 25.maj Milan Gale Muškatirović. Sudije: Raković-Krstonošić, Golijanin. Isključenja: Crvena zvezda 6, Šabac 7. Peterci: Crvena zvezda 2 (2).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 3, Kasum 1, Marković 1, Subotić, Trtović, Vićković 1, Basara 1, Vukićević 3, Šulc, Stojanović, Aleksić, Smiljević 2. Trener: Filipović.

ŠABAC: Vukadinović, Eraković, Marković 2, Repanović, Tkač 1, Ilić, Vučinić, Gardašević 1, Janković 2, Tonković, Stojanović 1, Velkić, Marić, Ćetković 2. Trener: Nikolić.

Osmo kolo

Nais – Radnički 7:18 (0:4, 3:4, 2:4, 2:6)

Bazen Čair. Sudije: Prlić i Beljin. Isključenja: Nais 9, Radnički 4. Peterci: Radnički 1 (1).

NAIS: Lazić, Stamatov, Pavičić, Pošmuga, Đorđević 1, Ćetković, Bolović, Kovačević 2, Živić, Šilj 1, Vasić 1, Beronja, Tomić, Stefanović 2. Trener: Saković.

RADNIČKI : Dobožanov, Rašović 2, Poznanović 2, Janković 2, Toholj 3, Gavrilović, Ukropina 2, Maraš 1, Vasović 1, Miličić 1, Lukić, Panić, Todorovski, Radulović 4. Trener: Stevanović.