Ramos najbolji u Eštorilu

Španski teniser Albert Ramos Vinolas pobednik je turnira u Eštorilu. Iskusni Španac je u velikom finalu savladao Britanca Kamerona Norija rezultatom 2:1, po setovima 4:6 6:3 7:6 (7:3).

Očekivano u velikom finalu je viđena velika borba iz koje je kao pobednik izašao Ramos. U ranoj fazi prvog seta viđeni su brejkovi na obe strane, a prvi set je Nori prelomio brejkom u devetom gemu.

U drugom setu Ramos je imao odgovor. Španac je znatno podigao nivo igre i brejkom u osmom gemu drugog seta došao do brejka i kasnije do izjednačenja.

Odlučujući set donosi najveću borbu. U ranoj fazi seta su viđeni brejkovi na obe strane, a nakon toga se igralo na sigurno. Servis je bio primaran i za jednog i za drugog i u skladu sa tim otišlo se u taj brejku. U taj brejku bolji ulaz je imao Nori koji je poveo sa 3:1, ali nakon toga je usledila sjajna serija Ramosa od šest vezanih poena koji su mu doneli pobedu.

Ramos je tako došao do treće titule u karijeri, a pored titule zaradio je i 250 ATP poena.