Ekipa Ouklend Rejdersa slavila je u velikom derbiju zapadne divizije AFC-a protiv divizijskog rivala Los Anđeles Čardžersa.
Posle velike drame Rejdersi su slavili rezultatom 26:24 i upisali petu pobedu ove sezone.

Prva četvrtina je protekla u znaku odbrane Ouklenda koja je dominirala na svim nivoima. Kvoterbek Čardžersa Filip Rivers je bacio dva intersepšna iz kojih su Rejdersi stvorili prednost od 10:0. Čardžersi su do kraja poluvremena uspeli da se konsoliduju i na poluvreme odu sa zaostatkom od samo tri poena.

Drugo poluvreme donosi rovosku borbu. Odbrane su bile te koje su dominirale, a u trećoj četvrtini su oba tima postigla po fild gol.

Prava drama je tek viđena u poslednjoj četvrtini. Čardžersi su imali prednost od četiri poena na manje od dva minuta do kraja meča. Derek Kar je bio u veoma teškoj situaciji, ali je sjajnom igrom za veoma kratko vreme uspeo da svom timu obezbedi tačdaun i vođstvo od 26:24. Čardžersi su imali 62 sekunde da stignu do pobede, ali odbrana Rejdersa je još jednom odradila sjajan posao ne dozvolivši Čardžersima da šutnu za tri poena.

Derek Kar je utakmicu završio sa 218 prebačenih jardi uz jedan pas za tačdaun, dok je Rivers sa druge strane prebacio 207 jardi uz dva pasa za tačdaun, ali i tri intersepšna.