Ovogodišnji Rolan Garos je ostao bez aktuelne šampionke. Jedan od najvećih favorita za osvajanje turnira, Simona Halep neočekievno je poražena u četvrtfinalu od Amerikanke Amande Anisimove. Rezultat je bio 2:0, po setovima 6:2 6:4 za svega 70 minuta efektivne igre.

U današnjem meču uloge su izgleda bile rotirane, jer je Anisimova igrala kao grend slem šampionka i kao igračica koja je odigrala nekoliko finala na najvećim turnirima. Bez imalo straha i respekta prema protivnici mlada Amerikanka je furizono ušla u meč.

Do sredine prvog seta meč je bio u egalu, a sve nakon toga je prošlo u znaku Anisimove. Američka teniserka je u prvom setu napravila dva brejka i time zatvorila prvi set. Dobru igru iz prvog seta je prenela i u drugi, jer je već na startu imala 2:0.
Mali znakovi nervoze su počeli da se naziru kako je meč odmicao kraju, i to je Simona Halep iskoristila za vraćanje brejka. Ipak, njena igra je toliko bila loša da je Anisimova bez većih problema napravila još jedan brejk koji joj je doneo  veliku pobedu.

Njena rivalka u polufinalu će biti Australijanka Ešli Barti koja je pobedila Amerikanku Medison Kiz, a rezultat je bio 6:3 7:5.