četvrtak, 25. april 2024.

Rolan Garos: Federer odigrao 400. meč na grend slemovima i pobedio

Bez obzira što je već sada za mnoge najbolji teniser u istoriji ovog sporta, Rodžer Federer nema nameru da stane. Danas je legendarni Švajcarac postao prvi igrač u istoriji koji je odigrao 400 mečeva na grend slemovima, a još važnije je je da se plasirao u četvrto kolo Rolan Garosa.

Federer je u trećoj rundi bio bolji od mladog Norvežanina Kaspera Ruda, rezultatom 3:0 po setovima 6:3 6:1 7:6 (10:8).

Švajcarac je u svom stilu furiozno otvorio meč. Servirao je sjajno, i na taj način je oduzeo ritam Rudu. Svoju šansu Federer je momentalno iskoristio, a to je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta.

Drugi set donosi još veću dominaciju Federera, jer je za svega pola sata drugi deo osvojio sa 6:1. Ipak, tu nije bio kraj, jer se Rud nije predao. U trećem setu je popravio utisak, a u jednom trenutku je imao i prednost brejka. No Federer je to momentalno poništio, a treći set je otišao u taj brejk u kojem je Federer bio bolji sa 10:8.

Federera u četvrtoj rundi očekuje duel protiv boljeg iz duela Mau/Majer.