Nakon razočaravajućeg poraza Benoe Pera i drugi Francuz ispao u osmini finala Rolan Garosa. Gael Monfis je poražen od Austrijanca Dominika Tim rezultatom 3:0, po setovima 6:4 6:4 6:2.

Kao i svake godine, Francuzi imaju velika očekivanja od Monfisa, a s obzirom kako je odigrao u prva tri kola, ta očekivanja su bila sasvim normalna. Ipak, u današnjem meču nije odigrao apsolutno ništa i Tim je rutinski slavio. Monfis je bio bez energije, bez prepoznatljivog osmeha, a sa druge strane je bio odlučan i pametan protivnik koji je sve pružene šanse znao da iskoristi. Na kraju, ova ubedljiva pobeda je više nego zaslužena, a rezultat je mogao da bude još gori po Monfisa.

Tim u narendoj rundi igra protiv boljeg iz duela Hačanov/Del Potro.

Na stadionu Suzan Lenglan u isto vreme je igran meč između Nemca Aleksandera Zverava i Italijana Fabija Fonjinija. Kao pobednik iz meča izašao je Zverev, a razultat je bio 3:1, po setovima 3:6 6:2 6:2 7:6 (7:5).

Fonjini je mnogo bolje otvorio meč. Riternirao je sjajno, a na ruku mu je išla činjenica da je i danas Zverev imao mnogo duplih grešaka. Ipak, ta dobra igra Italijana je trajala samo u prvom setu. U nastavku Zverev je bio dosta bolji, a Fonjini je po svom običaju počeo da se svađa sa sudijom, publikom i svakim ko je bio na stadionu. Žuta minuta u igri Fonjinija je potrajala dobrih sat vremena, što je Zverev iskoristio da povede sa 2:1.

U tim trenucima Fonjini je imao problema sa povredom lista, ali je nastavio da igra. Krenuo je Italijan na sve, ili ništa, ali i Zverev je imao odgovor. Na kraju taj četvrti set je otišao u taj brejk u kojem je Zverev bio bolji sa 7:5.