Švajcarski teniser Stan Vavrinka plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa, nakon što je pobedio grčkog tenisera Stefanosa Cicipasa. Rezultat je bio 3:2, po setovima 7:6 (8:6) 5:7 6:4 3:6 8:6 posle velike brobe.

Apsolutno fenomenalan meč kojeg se ni samo finale ne bi postidelo. Bezrezervna borba je tralaja više od pet sati, a kao pobednik je izašao Vavrinka koji je čini se imao više snage, ali i sreće.

U prvom setu je viđena velika borba, a koliko su bili dobri i jedan i drugi potvrđuje statistika, koja kaže da je u prvom setu viđena samo jedna brejk lopta. Set je u skladu sa dešavanjima na terenu otišao u taj brejk u kojem je Cicipas propustio mnogo prilika. Na kraju, Grk je kažnjen, a Vavrinka je bio bolji sa 8:6.

Bez obzira na tragičan gubitak prvog seta, Cicipas je nastavio sa sjajnom igrom. Brzo se regrupisao i prvi napravio korak u drugom setu. Poveo je Cicipas sa 3:0, ali Vavrinka je uzvratio brejkom. Činilo se da će i drugi set otići u taj brejk, ali Cicipas je veoma jakim pritiskom slomio Vavrinku koji je poklekao u samom finišu.

U nastavku meča činilo se kao da Vavrinka ima problema sa kondicijom i da je Cicipas u prednosti, ali nije bilo tako. Švajcarac je veoma brzo predbrodio krizu i brejkom u sedmom gemu osvojio treći set.

Cicipas odgovara istom merom i na ovacije publike meč je otišao u peti odlučujući set. U njemu je Cicipas bio bolji igrač, ali nikako nije uspeo da napravi prelomni potez. Cicipas je imao 8 brejk lopti, ali ih nije iskoristio. To ga je na kraju koštalo pobede, jer je Varvinka svoju prvu znao da iskoristi i plasira se u četvrtfinale.

Vavrinka će u četvrtfinalu igrati protiv sunarodnika Rodžera Federera.

Prvi favorit za osvajanje turnira Rafael Nadal imao je mnogo lakši meč od Vavrinke. Španac je pobedio Argentinca Huana Ignasija Londera rezultatom 3:0, po setovima 6:3 6:2 6.3. Uz određene oscilacije Nadal je bez većih problema slavio, a njegov naredni rival će biti Nišikori/Per.