četvrtak, 18. april 2024.

Rosuvori u finalu Punea

Finski teniser Emilo Rosuvori plasirao se u finale ATP turnira u Puneu. Finac je u polufinalu savladao Poljaka Kamila Majčraka rezultatom 2:0, po setovima 6:3 7:6 (7:0).

Gotovo perfektan meč iz ugla finskog tenisera. Oscilacije su svedene na minimum, a svoje prilike je znao da iskoristi.

Prvi set je protekao u dominaciji servera. Brejk lopte nije bilo sve do osmog gema kada Majčraku popušta koncetracija, a Rosuvori to koristi i brejkom prelama set u svoju korist.

U drugom setu Majčrak je bio dosta bolji. Poljak je zaigrao mnogo agresivnije i postao veća pretnja po servis protivnika. U četvrtom gemu Rosovori je uspeo da izvuče gem u kojem je branio brejk lopte, ali je poklekao u osmom kada Poljak dolazi do brejka. Ipak, mladi Finac je imao ekspresan odgovor u narednom gemu kada je vratio brejk.

Od tog trenutka Finac je zagospodario terenom i kasnije kroz maestralni taj brejk uspeo da dođe do pobede i plasmana u finale.

Za titulu u Puneu Rosuvori će igrati protiv boljeg iz duela Imer/Sousa.