sreda, 24. april 2024.

Rubljov savladao Kordu za polufinale Majamija

Ruski teniser Andrej Rubljov nastavlja da impresionira tenisku javnost sjajnim partijama u kontinuitetu. Mladi Rus se plasirao u polufinale Mastersa u Majamiju nakon što je savladao Amerikanca Sebastijana Kordu, rezultatom 2:0, po setovima 7:5 7:6 (7:5).

Jako težak i neizvestan meč od početka pa do samog kraja, a presudio je individualni kvalitet i samopouzdanje koje je svakako na strani Rubljova. Prvi set je rešen tek u 12. gemu k kada je Rubljov konačno, posle mnogo muka uspeo da brejkne protivnika.

Činilo se da će u drugom setu biti dosta lakše, jer je Rubljov došao do brejka i poveo sa 5:2. Ipak, Korda se nije predavao, već je u veoma bitnom trenutku došao do brejka i na kraju taj brejka. Momentum je možda bio na strani Korde, ali Rubljov se nije dao nadigrati. Rus je u taj brejku bio dosta hrabriji i na kraju je uspeo da pobedi kroz dva seta.

Za plasman u veliko finale Rubljov će igrati protiv Poljaka Huberta Hurkača.