Rubljov u finalu Marseja

Ruski teniser Andrej Rubljov prvi je finalista turnira u Marseju. Rubljov je u polufinalu savladao domaćeg tenisera Benjamina Boncija rezultatom 2:1, po setovima 6:3 4:6 6:3.

Bio je to veoma izjednačen meč koji je mogao da ode i na drugu stranu. U prvom setu Rubljov prvi stiže do brejka u trećem gemu. Kako je meč odmicao Bonci je igrao sve bolje što je dovelo do brejka u šestom gemu za 3:3. Taman kada je preuzeo inicijativu Bonci je odigrao jedan očajan gem u kojem je ispustio servis. Rubljov je znao da iskoristi taj pad u igri i sa još jednim brejom zatvori prvi set.

Drugi set donosi veliku borbu. Igralo se gem za gem sve do sedmog gema kada Bonci pravi brejk i kasnije izjednačuje na 1:1.

Publika je bila u delirijumu, ali ne zadugo, jer je u ranoj fazi odlučujućeg seta Rubljov napravio brejk i nakon toga bez problema sačuvao servis do kraja meča.

Rubljov će za titulu igrati protiv boljeg iz duela Safiulin/Ože Aliasim.