Rumun i pripadnica Kobri pobednici 34. Beogradskog maratona

Pobednik 34. Beogradskog maratona je Rumun Silviu Stojka koji je sa vremenom 02:34:43 slavio ispred srpskog atletičara Rankovića i Grka, Santisa. U ženskoj konkurenciji je prva kroz cilj pretrčala pripadnica Kobri, kapetan prve klase, Nevena Jovanović, koja je stazu dugu 42 km i 195m pretrčala za 3 sata 12 minuta i 27 sekundi.

U polumaratonu sa vremenom 1 sat, 9 minuta i 37 sekundi slavio je srpski atletičar Milan Mitrović, a iza sebe je ostavio Kenijca Kipropa i takmičara iz BiH Imamovića. U ženskoj konkurenciji je na polumaratonu slavila Olivera Jevtić, koja je trku završila za 1 sat, 17 minuta i 36 sekundi.

Od vesti iz atletike treba dodati da je Jamajčanka Šeli – En Frejzer u Kingstonu deoni od 100m pretrčala za 10,63, čim je postala druga najbrža žena na svetu posle sada pokojne F.G. Džojner.

Naslovna fotografija: Unsplash