utorak, 23. april 2024.

Rumunski klub odbranio titulu!

Kluž je osvojio prvenstvo Rumunije, treći put u nizu, a šesti put ukupno. Kao prvoplasiran tim, izborio je plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, dok je drugoplasirana U Craiova izborila kvalifikacije za Ligu Evrope, kao i trećeplasirana Astra.

Aktuleni šampion Rumunije je prvu titulu prvaka države osvojio u sezoni 2007/08, a uz to je i 4 puta osvojio Kup, i tri puta Super Kup. Od sezone 2017/18 najdominantniji je u rumunskom prvenstvu, a ove sezone je to još jednom dokazao.

Borba za opstanak i dalje traje, a trenutno su ugrožene ekipe CHindia Targoviste, Dinamo Bucuresti i Poli Iasi. Ostaje nam da ispratimo i kraj sezone, te ćemo sa sigurnošću znati ko ide u niži rang od naredne sezone.