Sabalenka bolja u beloruskom derbiju za titulu u Ostravi

Beloruska teniserka Arena Sabalenka osvojila je titulu u Ostravi. Korpulentna Beloruskinja je u finalu savladala sunarotkinju Viktoriju Azarenku rezultatom 2:0, po setovima 6:2 6:2.

Osim uvodnih nekoliko gemova koji su bili u totalnom egalu, sve ostalo je bilo na strani Sabalenke. Nakon užasne partije u četvrtfinalu u kom je Sabalenka bila na rubu poraza, Sabelenka je u finalu igrala veoma dobro. Od sredine seta je preuzela inicijativu i sa dva brejka rešila prvi set u svoju korist.

Sličan scenario je viđen i u drugom setu, s tim što je Sabalenki bio olakšan posao, jer je Azarenka doživela povredu vrata. Starija Beloruskinja je tražila medicinski tajm aut, ali bilo je očigledno da tu ne pomaže ništa. Ipak, Azarenka je maksimalno ispoštovala saigračicu iz Fed kupa i stoički odigrača meč do kraja. Sabalenka je znala da iskoristi sve probleme kod protivnice i sa još dva brejka bez većih problema privela meč kraju.