Sabalenki titula u Dohi

Beloruska teniserka Arina Sabelenka osvojila je titulu na turniru u Dohi, nakon što je u velikom finalu savladala Čehinju Petru Kvitovu. Posle borbe koja je trajala 71 minuta Sabalenka je slavila rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:3.

Apsolutna dominacija beloruske teniserke u svakom pogledu. Svoj servis je čuvala veoma dobro, te Kvitovoj nije dozvolila nijedan brejk. Sa druge strane, na riternu je bila konsantna pretnja i Kvitova nikako nije mogla da pronađe svoj ritam.

Prvi set rešen srediom seta kada je Sabelnka napravila brejk i povela sa 3:1. Beloruskinja je i nakon toga imala polu prilike za dodatni brejk, ali taj jedini je bio dovoljan za osvajanje seta.

Situacija se nije menjala ni u nastavku seta. Kvitova je pokušala da nametne svoj ritam, i ujednom gemu pripretila. Čehinja je u četvrtom gemu imala četiri brejk lopte koje na njenu žalost nije uspela da koristi. Nakon toga je usledila kazna u vidu dva brejka koja su Sabalenki donela pobedu.

Ovo je šesta titula u karijeri za Sabalenku koja joj je donela dodatnih 900 WTA poena.