Grčki teniser Stefanos Cicipas napravio je jedno od najvećih iznenađenja na ovogodišnjem mastersu u Šangaju. Cicipas je u četvrtfinalu izbacio aktuelnog šampiona i prvog igrača sveta Novaka Đokovića, a to mu je druga pobeda protiv srpskog tenisera u tri odigrana meča. Posle nešto više od dva sata efektivne igre Cicipas je slavio rezultatom 2:1, po setovima 3:6 7:5 6:3.

Posle uvodnog dela meča niko na svetu nije pomislio da bi Cicipas danas mogao da dobije meč. Đoković je imao sjajan start, koji je krunisao brejkom za vođstvo od 2:0. Servis je radio veoma dobro i Cicipas nije imao neke velike šanse za povratak u meč. Prvi set je rešen baš tim brejkom sa starta meča, a Đoković je imao komotnih 6:3.

Ipak, gubitak prvog seta donosi velike promene na terenu. Cicipas svestan da mu ovakav stil igre neće doneti rezultat, kreće na sve, ili ništa i to mu je donelo rezultat. Počeo je mnogo agresivnije da igra i to se polako odražavalo na rezultat. Đoković više nije mogao da pritiska protivnika, a Cicipas je dobijao na samopouzdanju. Drugi set je po viđenom trebao da bude rešen u taj brejku, ali je Cicipas sjajnim udarcima u 12. gemu došao do brejka i izjednačenja.

U tim trenucima sve se okrenulo na stranu Cicipasa. Publika je stala na njegovu stranu, a on je crpeo tu energiju i igrao kao u transu. Sa druge strane, Đoković je izgledao malo pogubljeno na terenu i to ga je koštalo meča. Svoju dobru igru sa kraja drugog seta Cicipas je preneo na treći, i ranim brejkom došao do prednosti od 3:1. Od tog trenutka mladi Grk se skoncetrisao na svoj servis i uspešno ga čuvao do samog kraja meča.

Cicipas je plasmanom u polufinale Šangaja obezbedio vizu za masters kup u Londonu, a za veliko finale će igrati protiv ruskog tenisera Danila Medvedeva.