SBB Vukovi Beograd šampioni „7 na 7” Prve lige Srbije!

SBB Vukovi Beograd postali su šampioni „7 na 7” Prve lige Srbije pobedom protiv Jagodine Black HornetsČopor je u finalu bio bolji rezultatom 56:46Vukovi su na ovaj način došli do sedme prvoligaške titule (6x Serbian Bowl, 1x Kup takmičenje) i prvi su šampioni u ovakvom formatu takmičenja. Ovo je bilo prvo finale u seniorskoj konkurenciji za Jagodinu Black Hornets.

Pre početka utakmice minutom ćutanja odana je počast patrijarhu srpskom Irineju.

Konačan rezultat ne oslikava početak utakmice. Vukovi su došli do dva tačdauna pasevima Dimitrija Obradinovića ka Milošu Kolibaru, a odbrana je zabežila dve presečene lopte. Obradinović je onda pronašao bivšeg trenera i igrača Jagodine Andreju Živkovića, a Lazar Bućan presekao je pas Dejana Srećkovića i postavio rezultat 28:0. Tek tada, Srećković se stabilizovao i pronašao Bogdana Pavlovića između tri igrača, za prvi od ukupno 5 TD hvatanja mladog risivera.

Obradinović je uzvratio preko prvog od dva tačdauna koji je postigao Petar Bajalica, a Jagodina je smanjila zaostatak pred drugo poluvreme preko odličnog Aleksandra Milenkovića i Pavlovića koji je postigao PAT (34:13).

Prvi napad u drugom poluvremenu Jagodina je iskoristila preko Pavlovića da priđe na dva poseda zaostatka (34:20). Međutim, narednih 6 poseda oba tima dolazila su do tačdauna: SBB Vukovi preko ŽivkovićaBajalice i Kolibara, a Stršljeni trećim, četvrtim i petim tačdaunom Bogdana Pavlovića (53:40).

U tom momentu, Jagodinci su uspeli da zaustave jedan napad pred svojom end zonom i obezbede sebi poslednju šansu da naprave preokret u poslednjim minutima, međutim Relja Milojević presekao je četvrti put pas Dejana Srećkovića. Kada su Stršljeni ponovo zaustavili napad Vukova, došli su do tačdauna preko Milenkovića, ali poslednji napad Vukovi su odigrali sigurno i sa nekoliko kratkih dodavanja potrošili vreme. Poslednji napad Dimitrije Obradinović je završio kompletiranim dodavanjem za Miloša Kolibara, što je slika koju smo najčešće gledali ove sezone. Konačan rezultat je ostao 56:46.

Po izboru Srpske asocijacije američkog fudbala, zvanje MVP ove sezone poneo je mladi QB Vukova Dimitrije Obradinović. U internom izboru ekipe Vukova, najbolji igrač utakmice bio je kapiten odbrane Andreja Stevanović, koji je cele sezone predvodio mladu odbranu na terenu.

Šampioni Srbije su glavni trener Vukova i defanzivni koordinator Ivan Nedeljković, ofanzivni koordinator Vojin Milić, pomoćni treneri Vladimir Uzelac i Ivan Gavrilović i igrači: Dimitrije Obradinović, Andreja Stevanović, Miloš Kolibar, Petar Bajalica, Aleksandar Bogdanović, Aleksandar Mlađen, Andrej Radivojević, Andrej Naumović, Andreja Živković, Petar Derikonjić, Lazar Bućan, Uroš Radojević, Sava Luburić, Strahinja Jeremić, Relja Milivojević, Nemanja Golubović, Lazar Đukanović i Luka Kostov Drndarski.

Srebrnu medalju odneli su Dejan Srećković, Bogdan Pavlović, Aleksandar Milenković, Martin Bogdanović, Todor Vasiljević, Vanja Radivojević, Andrija Aleksić, Miloš Stevanović, Strahinja Jevremović, Milan Krstić, Andrija Ilić, Nikola Kostić, Uroš Milošković, Ilija Stojanović, Veljko Nešić.

SBB Vukovi Beograd 56:46 Jagodina Black Hornets