1XBet

Američka teniserka Serena Vilijams plasirala se u novo finale Vimbldona, nakon što je pobedila Čehinju Barboru Zahvalovu Stricovu. Rezultat je bio 2:0, po setovima 6:1 6:2 za 59 minuta efektivne igre.

Kao što i sam rezultat pokazuje, bio je ovo meč koji je imao samo jedan pravac, a to je bio Serenin pravac. Odmah na startu meča se videlo da je Amerikanka rešena da što pre reši ovaj meč, i stegnutost Stricove sa druge strane. Stricova je uspela da drži egal svega nekoliko minuta, a prvi brejk je odmah prelomio meč.

Serena je osetila strah u igri protivnice i to znalački iskoristila. Prvi set je bio gotov za 28 minuta, i tada je bilo jasno da Stricova nema ni promil šanse.

Nešto veći otpor Stricova je pružila u drugom setu. Uspela je da se drži do rezultata 2:2, a nakon toga Serena je vezala četiri gema i plasirala se u veliko finale.

Za svoj osmi trofej na Vimbldonu Serena će igrati protiv Rumunke Simone Halep, koja je nešto ranije u prvom polufinalu pobedila Ukrajinku Elinu Svitolinu.