U nedelju je na programu 5 duela Serije A.

12:30h SPAL-Torino

Spal u ovo kolo ulazi nakon veoma bitne pobede protiv Parme. Još bitniji je način na koji su oni ostvarili tu pobedu. Uspeli su da se vrate nakon 2-0 za Parmu. Taj meč su dobili sa 3-2. Konačno su uspeli da postignu tri gola, konačno je napad proradio i to sigurno raduje pred ovaj meč.

Torino je u prošlom kolu takođe ostvario jednu veoma bitnu pobedu. Oni su na svom terenu savladali Inter i to im je sigurno podiglo samopouzdanje. Generalno Grifoni igraju jako dobro od početka ove 2019. godine. Protiv Rome su izgubili sa 3-2,ali su odigrali sjajno drugo poluvreme. Tu igru iz tog poluvremena su preneli protiv Intera i slavili. Sada je jasno da je to sistem po kojem trebaju da igraju Macarijevi momci.

Prognoza: Ovo bi mogao da bude jedan efikasan meč

15h Genoa-Sasuolo

Svi su mislili da će Đenova potpuno pasti nakon  odlaska Pijateka,ali nisu. Oni su u gostima postigli čak 3 gola i savladali su Empoli. Na tom meču su proradili neki od igrača koje su dugo čekali i to sigurno raduje jer će sad imati više opcija u napadu nego ranije. Tu se konkretno misli na Darka Lazića kojeg čekaju već duže vreme da pokaže ono zbog čega su ga kupili.Takođe je dobar utisak pokazao i Sanabria. Momak koji je doveden da nadomesti odlazak Pijateka. Po svemu sudeći na dobrom je putu da to i učini. Na ovom meču za Đenovu neće igrati Oscar Hiljemark, Andrea Favilli, Stefano Sturaro i Esteban Rolon.

Da li je pobeda protiv  Kaljarija u prošlom kolu naznaka da Sasuolo konačno izlazi iz krize, videćemo u ovom kolu… Sasuolo je u dosta lošoj formi u poslednje vreme, odbrana ne funkcioniše,napad je zatajio i to je dovelo do serije poraza,koja je eto prekinuta u prošlom kolu.Kao grom iz vedra neba ih je pogodio odlazak Boatenga u Barselonu. Njegov odlazak je oslabio napad. Berardi nikako da proradi, a Babakar je daleko od onog potencijala koji je pokazivao. Sada sve spada na veterana Matrija da uz Đuričića i Berardija uradi nešto.

Prognoza: Ovo bi trebalo da bude efikasan meč sa golovima na obe strane. Prošli meč je završen 5-3.

15h Udineze-Fiorentina

Udineze iz kola u kolo sve više tone. U prošlom kolu su pregaženi od strane Sampdorije sa 4-0 i to je samo povećalo probleme u kojima se oni odavno nalaze. Imaju jako lošu odbranu,imaju drugi najgori napad u ligi i stvari stvarno ne slute na dobro. Nije urodila ni promena trenera,jednostavno kao da nemaju dovoljno dobar igrački kada da dođu do rezultata koji žele. Za očekivati je da oni na ovom meču napadnu,jednostavno igraju kući, u obavezi su to da učine,ali pitanje da li će to doneti nešto.

Mislim da je prerano otpisati Fiorentinu u trci za mesto koje vodi u Evropi. Jeste da oni trenutno zaostaju za Milanom par bodova,ali Fiorentina igra sve bolje i bolje.Polako se bude. Makar se budi napad,odbrana i ne toliko. Napad Fiorentine je u prethodna tri meča postigao čak 14 golova, što je skoro 5 po meču. Kruna te igre je bilo demoliranje Rome u kupu sa 7-1. Sigurno da im je ta pobeda podigla moral i da će sada pokušati to da prenesu na ovaj meč.

Prognoza: Fiorentina je favorit na ovom meču i trebalo bi da slavi. Isto tako mogli bi videti golove na obe strane.

18h Inter-Bolonja

Inter je definitivno zapao u krizu. U seriji su od tri meča bez pobede,a sve je kulminiralo porazom od Lacija u kupu. Definitivno nešto ne štima u Spaletijevoj mašineriji. Inter ne postiže golove,ali što je još gore Inter ni ne stvara šanse, to je čak mnogo veći problem. Moraće nešto drastično da se promeni jer ako ovako nastave ugroziće mesto u Ligi Šampiona. Milan, Lacio, Roma pa i Atalanta igraju sve bolje i sve će više pritiskati Inter za to mesto koje vodi u Ligu Šampiona.

Ako je Inter u krizi, šta tek reći za Bolonju. Pisali smo u prethodnim najavama o problemima u klubu,gde su se navijači okrenuli protiv uprave, a uprava protiv trenera. Najavili, tj predosetili smo da bi poraz u prošlom kolu mogao da dovede do nekih promena i to se dogodilo. Filipo Inzagi je smenjen sa mesta trenera,a na klupu je došao naš Siniša Mihajlović. Siniša je već vodio ovu ekipu i tada je bio poznat po seriji nerešenih rezultata. Mislimo da je on najbolje rešenje u ovom trenutku jer njima trenutno i treba trener koji je strog i koji će umiriti situaciju i zategnuti ekipu u ovoj borbi za opstanak.

Prognoza: Inter jeste favorit,ali ovaj meč je apsolutno za izbegavanje.

20:45h Roma-Milan

Za kraj ovo dana i derbi. Duel dva tima koja se bore za mesto u ligi šampiona. Duel dva tima koja u ovaj meč ulaze u skroz različitim raspoloženjima.

U prethodna dva kola smo pisali i najavljivali da ti crni minuti i potpuno drugačija izdanja u dva poluvremena se mogu poprilično obiti Romi o glavu i to se dogodilo. Izvukli su se protiv Torina  i Atalante,ali ih je sačekala kazna u kupu protiv Fiorentine gde su demolirani sa 7-1. Jednostavno Roma u jednom poluvremenu odigra dobro,tj napad odigra sjajno i onda u drugom poluvremenu kao da izađe drugi tim koji to sve prospe. To ne sme da se događa ni mnogo slabijim ekipama od Rome. Na tome će trener Rome morati da poradi poprilično. Sigurno da je ovaj ubedljiv poraz od Fiorentine dodatno uzburkao strasti u Romi pred ovaj veoma bitan meč.

Milan sa druge strane u ovaj meč ulazi u mnogo boljem raspoloženju. Oni su u seriji od 5 mečeva bez poraza i Liga Šampiona se polako nazire na horizontu. Konačno su pogodili sa transferom. Odavno nisu imali napadača kao što je Pjontek. Koliko je dobar, pokazao je na debiju u kupu protiv Napolija gde je dao dva gola. U Italiji su svima puna usta hvale za ovog momka. Za njega se kaže da mu jednostavno samo treba dati loptu u 16 metara i da je to gotovo. On je razoran u šesnajstercu protivnika. Osetio je to Napoli. Milan je sada napravio jedan jako dobar i to mlad tim što je bitno. Ukoliko uspeju da zadrže ovaj tim u narednim godinama i uz možda 2-3 pojačanja, ne bi trebalo da začudi da se bore sa Skudeto.

Prognoza: Derbi je ovo,nema tu favorita, golovi su najbolja opcija.