sreda, 24. april 2024.

Šok u Beču, Sonego izbacio Đokovića

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale turnira u Beču. Đoković je posle dve pobede neočekivano izgubio od Italijana Lorenca Sonega, rezultatom 2:0, po setovima 6:2 6:1.

Kao što i sam rezultat prikazuje Sonego je danas bio za klasu bolji igrač. Sjajno je iskoristio Đokovićevu početnu uspavanost i napravio dva brejka u ranoj fazi prvog seta. Đoković je do kraja prvog seta uspeo da osvoji dva gema, ali nijednog trenutka nije ugrozio protivnika.

Sličan scenario je viđen i u drugom setu. Sonego je u ranoj fazi napravio brejk i nakon toga izvukao jedan servis gem u kom je Đoković imao nekoliko brejk lopti. Italijan je nakon toga kaznio Đokovića za propuštene šanse i do kraja meča napravio dva brejka za najveću pobedu u karijeri.

Za plasman u veliko finale Sonego će igrati protiv boljeg iz duela Dimitrov/Evans.

Anderson – Medvedev 6:4 7:6 (7:5)
Rubljov – Tim 7:6 (7:5) 6:2