Španija bolja od Hrvatske za 5/5, poznati četvrtfinalni parovi

Posle susreta između Španije i Hrvatske, u kojem su Španci slavili rezultatom 8:4, poznati su svi četvrtfinalni parovi na Olimpijskim igrama u Tokiju. Španci su ovom pobedom grupnu fazu završili sa svih pet pobeda i u četvrtfinalu će igrati protiv selekcije SAD. Hrvatska će u borbi za polufinalu igrati sa Mađarskom, dok je od ranije poznato da će Srbija igrati protiv Italije, a Crna Gora sa Grčkom.

Španci su u grupnoj fazi briljirali. Pobedili su Srbiju, Crnu Goru, Hrvatsku, Australiju i Kazahstan i sasvim zasluženo su grupnu fazu završili na prvoj poziciji. Poveli su 2:0 protiv Hrvatske i prednost nisu ispuštali do kraja. Na poluvremenu je bilo 3:1, a u trećoj četvrtini i 7:3, te je tada sve bilo rešeno.

Alvaro Granados se istakao sa dva gola, dok je još šest igrača postiglo po jedan pogodak, a kod Hrvatske je Luka Bukić bio dvostruki strelac.