sreda, 24. april 2024.

Španski napadač propušta ostatak sezone?!

Engleski premijerligaš Votford u narednom periodu biće lišen usluga španskog napadača Đerara Deulofeua (Gerard Deulofeu) koji odlazi na dužu pauzu zbog povrede.

25-godišnji fudbaler je tokom prvog poluvremena utakmice protiv Liverpula (3:0) zaradio povredu prednjih ukrštenih ligamenata i meniskusa, zbog čega je teren napustio u 37. minutu.

Iako tačna dužina oporavka nije potvrđena, glavni trener Najdžel Pirson izjavio je da ga najverovatnije ove sezone više nećemo viđati na terenu.

Deulofeu je u crno-žutom dresu tokom ove sezone odigrao ukupno 30 utakmica, u sklopu Premijer Lige i EFL Kupa, a za to vreme uspeo je da postigne 4 gola kao i 5 asistencija.

Votford se nakon iznenađujuće pobede nad liderom šampionata vratio na sigurnu, 17. poziciju. Nakon 28 odigranih kola, a 10 kola pre kraja sezone, imaju 27 bodova.

Fotografija: Youtube (Screenshot)