Danas će se u terminu od 16:45 za zlato / titulu osvajača svetske lige boriti Srbija i Hrvatska. Dodatan motiv je činjenica da će osvajač prvi obezbediti olimpijsku vizu za Tokio – 2020. godine.

Pred finalni meč selektor Delfina, Dejan Savić, je posle meča sa Australijom izjavio da mora da se ponovi odbrana iz prvog poluvremena 1/2, ali da nikako ne sme da se ponovi drugo poluvreme 1/2 meča:

Odbrana mora da bude na nivou prve dve četvrtine … Definitivno moramo da se konsolidujemo, da vidimo sa igračima šta se dogodilo. Ovakav drugi deo utakmice ne sme da se dogodi sutra …

Pred finalni meč selektor Barakuda, Ivica Tucak, je kako prenosi Index izjavio:

Ulog je ogroman, mi smo možda u malo podređenom položaju jer igramo u Beogradu, ali s druge strane, neka nam to bude i neki motiv više. To ću igračima i reći, želim da sutra pobijedimo Srbiju u jednoj pravoj, sportskoj utakmici …

Što se predloga tiče. Pobeda Srbije donosi kvotu od @1.70, a Hrvatske od @2.90, ali je u ovakvim derbi utakmicama teško odrediti favorita. Što se golova tiče margina je u sportskoj kladionici MaxBet postavljena na +19.5. Uprkos jakim odbranama dva tima i značaju meča, bombarderi i sjajni centri koje poseduju oba tima garantuju efikasan meč i puno golova u oba smera. Ako se odlučite za plus poena, ova igra na gore pomenutoj margini donosi kvotu od @1.85.

Nadamo se da će vremenski uslovi za igru biti dobri, pošto se danas i za Beograd i za celu Srbiju najavljuje nevreme sa pljuskovima i grmljavinom. Finale je na programu od 16:45, dok će se ranije u terminu od 15h u meču za 3. mesto sastati Španija i Australija.