Srbija pobedom završila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Srbija – Švajcarska 88:81 (21:21, 18:20, 19:28, 30:12)

U poslednjem, 6. kolu kvalifikacija za odlazak na Evropsko prventvo, Srbija je u Tbilisiju savladala reprezentaciju Švajcarske sa 88:81. Iako je konačan plasman u grupi E bio poznat nakon 5. kola, oba tima su danas želela da pobedom okončaju učešće u kvalifikacijama. U prvoj četvrtini, Švajcarska je većim delom bila u prednosti, ali su „Orlovi“ pred kraj prve deonice došli do izjednačenja (21:21).

U drugoj četvrtini, Srbija je imala 5 poena prednosti, ali je tim Švajarske baš kao i u novembarskom duelu vratio prednost zahvaljujući pogocima za 3 poena.

U trećoj četvrtini, Švajcarci su nastavili da pogađaju, pa su u dva navrata imali i 13 poena prednosti. Rotirao je selektor Kokoškov igrače, tražio petorku koja će agresivnošću i dobrom odbranom doći do preokreta. Od minus 11 s kraja treće četvrtine, „Orlovi“ su za manje od četiri minuta preko Anđušića, Avramovića, Petruševa i Lukovića došli do minimalne prednosti. Kratkotrajan je bio odgovor Švajcaraca, jer je reprezentacija Srbije trojkama Rebića i poenima Lukovića uspela da poveća prednost i privede utakmicu kraju.

U timu Srbije, najefikasniji je bio Filip Petrušev sa 22 poena, dok je Danilo Anđušić dodao 20, a Marko Luković 10. Kompletnu statistiku sa meča pogledajte OVDE!