Reprezentacija Srbije porazila je u polufinalu ekipu Australije! Srbija se revanširala za poraz iz grupne faze, a revanš je bio i više nego dobar! U grupi je Srbija izgubila sa 15 poena razlike, a Srbija je vratila sa skoro duplo toliko! Krajnji rezultat je bio 87-61!

Miloš Teodosić se poneo kao pravi lider, i osim što je bio najbolji poenter sa 22 poena, bio je i glavni vokalni vođa koji je nosio celu ekipu!

Sjajna odbrana, sjajan napad, bukvalno je sve funkcionisalo u reprezentaciji Orlova. Srbija je žustro krenula od starta i dozvolila samo 15 pt za 20 minuta igre! Najbolji poenter Australije Patty Mills je na ovom meču imao samo (13) poena i očajan šut (1-9 za 3 poena).

Sve akcije Australije koje su im prolazile u prvom meču, bile su blokirane sjajnom defanzivom svih igrača na terenu. Od bekovskih pozicija i odbrana Jovića i Markovića do Milana Mačvana koji je sjajno sačuvao višeg, ali ne i snažnijeg Aarona Baynesa.

Napad je bio sjajno vođen sa pomenutim Teodosićem i kretnjom cele petorke koja ni u jednom trenutku nije bila statična. Srbija je imala gotovo duplo više asistencija od Australije  Defanziva i građenje pozicije za reket je takođe bilo odlično, i broj skokva je bio u korist naše reprezentacije.

Jedino što nije valjalo na meču je neozbiljnost u poslednjoj četvrtini, ali to je i valjda normalno kada vodite 31 poen razlike.

U nedelju od 20:45 odigraće se Finale, da li će se Srbija revanširati Americi za poraz u grupi?