I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…
NBA LIGA
Boban Marjanović (Dalas Maveriks)
Dalas – Denver 113:117 (2 p za 3 min).
Juta – Dalas 116:104 (1 sk za 2 min).
Juta – Dalas 120:101 (2 p, 3 sk, 1 as za 4 min).
Nikola Jokić (Denver Nagits)
Dalas – Denver 113:117 (20 p, 10 sk, 4 as, 2 ukr.l, 6 izg.l, 1 bl za 34 min).
Majami – Denver 82:109 (21 p, 11 sk, 3 as, 1 izg.l, 1 bl za 34 min).
San Antonio – Denver 119:109 (35 p, 10 sk, 5 as, 1 ukr.l, 4 izg.l, 1 bl za 39 min).
Denver – Juta 128:117 (47 p, 4-4 za tri poena, 12 sk, 5 as, 2 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 37 min).
Aleksej Pokuševski (Oklahoma Siti Tander)
Portland – Oklahoma Siti 122:125 (6 p, 3 sk, 2 as, 1 izg.l, 1 bl za 20 min).
Feniks – Oklahoma Siti 97:102 (7 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 3 bl za 22 min).
Oklahoma Siti – Bruklin 125:147 (2 p, 2 sk za 16 min).
ITALIJA
Kremona – Virtus Bolonja 75:88
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 2 p, 9 as, 1 izg.l za 17 min.
Armani Milano – Trst 81:100
Vladimir Micov (Armani Milano) – bez učinka za 7 min.
ŠPANIJA
Unikaha – Valensija 85:89
Nikola Kalinić (Valensija) – 6 p, 2 sk, 4 as, 2 izg.l za 26 min.
Vanja Marinković (Valensija) – 12 p za 17 min.
Manresa – Burgos 87:101
Dejan Kravić (Burgos) – 4 p, 2 sk, 2 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 20 min.
Huventud – Fuenlabrada 80:75
Jovan Novak (Fuenlabrada) – 17 p, 8-5 za tri poena, 1 sk, 4 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 27 min.
TURSKA
Baškišehir – Anadolu Efes 76:100
Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 13 p, 2 sk, 6 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 21 min.
Fenerbahče – Gacijantep 97:102
Marko Gudurić (Fenerbahče) – 10 p, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 13 min.
GRČKA
Panatinaikos – Promiteas 78:80
Nemanja Nedović (Panatinaikos) – 8 p, 1 sk, 6 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 26 min.
NEMAČKA
Alba – Vehta 86:70
Stefan Peno (Vehta) – 7 p, 4 sk, 6 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 29 min.
FRANCUSKA
Burž – Orlean 88:82
Luka Ašćerić (Burž) – 2 sk, 5 as, 1 izg.l za 20 min.
ABA LIGA
Cedevita Olimpija – Partizan NIS 78:65
Nemanja Dangubić (Partizan NIS) – 6 p, 3 sk, 1 as, 1 izg.l za 14 min.
Rade Zagorac (Partizan NIS) – 8 p, 5 sk, 1 izg.l, 1 bl za 27 min.
Ognjen Jaramaz (Partizan NIS) – 15 p, 4 sk, 1 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 29 min.
Nikola Janković (Partizan NIS) – 2 sk, 2 as, 1 izg.l za 13 min.
Uroš Trifunović (Partizan NIS) – 2 p, 1 sk, 1 izg.l za 10 min.
FMP – Budućnost 88:99
Stefan Đorđević (FMP) – 3 p, 4 sk, 1 as, 1 izg.l za 15 min.
Dragan Apić (Budućnost) – 2 p, 2 sk, 2 izg.l, 1 bl za 10 min.
Mornar – Borac 86:72
Uroš Luković (Mornar) – 3 p, 6 sk, 1 izg.l, 1 bl za 11 min.
Marko Jeremić (Mornar) – 19 p, 11-6 za tri poena, 4 sk, 1 as, 1 ukr.l za 25 min.
KINA
Miroslav Raduljica (Gvangša Lajons)
Sičuan – Gvangša Lajons 108:112 (26 p, 7 sk, 2 as, 1 ukr.l, 3 izg.l, 2 bl za 35 min).
Ksiđang – Gvangša Lajons 102:112 (20 p, 13 sk, 3 as, 3 ukr.l, 3 izg.l za 38 min).
JAPAN
Stevan Jelovac(San-En Neofeniks)
Šinšu – San-En Neofeniks 76:75 (12 p, 7 sk, 1 as, 1 izg.l za 34 min).
San-En Neofeniks – Rukju 78:92 (7 p, 4 sk, 2 as, 3 izg.l za 23 min).
San-En Neofeniks – Rukju 72:99 (9 p, 9 sk, 2 ukr.l, 2 izg.l za 26 min).
EVROLIGA
22 kolo
Anadolu Efes – Crvena zvezda mts86:72
Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 13 p, 4 sk, 3 as, 5 izg.l za 31 min.
Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 6 p, 1 as, 1 ukr.l za 20 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 12 p, 1 sk, 2 as, 1 izg.l za 24 min.
Aleksa Radanov (Crvena zvezda MTS) – 1 sk, 2 izg.l za 6 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 12 p, 4 sk, 4 as za 23 min.
Armani Milano – Olimpijakos 90:79
Vladimir Micov (Armani Milano) – 2 p za 11 min.
Alba – CSKA 68:71
Nikola Milutinov (CSKA) – 10 p, 11 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 31 min.
Fenerbahče – Makabi 82:75
Marko Gudurić (Fenerbahče) – 11 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 24 min.
Real – Panatinaikos 76:66
Nemanja Nedović (Panatinaikos) – 18 p, 1 sk, 2 as, 3 izg.l za 28 min.
Valensija – Žalgiris 78:79
Nikola Kalinić (Valensija) – 4 p, 3 sk, 3 as, 1 izg.l, 1 bl za 26 min.
Vanja Marinković (Valensija) – 5 p, 1 sk, 1 as za 17 min.
23 kolo
Crvena zvezda mts– Asvel 78:81
Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 4 sk, 1 as, 1 ukr.l za 16 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 17 p, 4 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 28 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 6 p, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 21 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 9 p, 7 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l za 12 min.
Armani Milano – Zenit 82:76
Vladimir Micov (Armani Milano) – 10 p, 3 sk, 2 as, 1 ukr.l za 19 min.
CSKA – Bajern 66:69
Nikola Milutinov (CSKA) – 16 p, 7 sk, 1 izg.l, 1 bl za 21 min.
Himki – Fenerbahče 76:107
Marko Gudurić (Fenerbahče) – 14 p, 4 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 20 min.
Panatinaikos – Valensija 91:72
Nemanja Nedović (Panatinaikos) – 16 p, 1 sk, 7 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 25 min.
Nikola Kalinić (Valensija) – 6 p, 3 sk, 2 as, 2 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 25 min.
Vanja Marinković (Valensija) – 11 p, 1 sk, 1 izg.l za 16 min.
EVROKUP
Lokomotiva Kubanj – Partizan NIS74:67
Nemanja Dangubić (Partizan NIS) – 3 p, 7 sk, 1 as, 3 ukr.l, 1 izg.l za 29 min.
Rade Zagorac (Partizan NIS) – 8 p, 2 sk, 1 as, 1 izg.l, 1 bl za 22 min.
Ognjen Jaramaz (Partizan NIS) – 11 p, 2 sk, 6 as, 2 izg.l za 28 min.
Nikola Janković (Partizan NIS) – 8 p, 4 sk, 1 izg.l za 16 min.
Uroš Trifunović (Partizan NIS) – 2 as za 13 min.
Virtus Bolonja – Budućnost 87:65
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 8 p, 6 sk, 10 as, 3 izg.l za 28 min.
Dragan Apić (Budućnost) – 1 p, 1 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 7 min.
Mornar – Uniks 70:87
Uroš Luković (Mornar) – 2 p, 1 as, 1 izg.l, 1 bl za 13 min.
Marko Jeremić (Mornar) – 11 p, 1 ukr.l, 1 izg.l za 20 min.
Cedevita Olimpija – Burž 94:91
Danilo Anđušić (Burž) – 25 p, 10-4 za tri poena, 3 as, 3 ukr.l, 4 izg.l za 33 min.
Luka Ašćerić (Burž) – 9 p, 4 sk, 6 as, 2 ukr.l za 27 min.
Unikaha – Nanter 83:92
Nikola Rebić (Nanter) – 3 p za 9 min.
Izvor: KSS